O nas

Wybór przedszkola to jedna z pierwszych trudnych decyzji, jakie podejmujemy, wychowując dzieci. Wszystkim bardzo zależy na tym, aby nasze pociechy nie tylko rozwijały swoje umiejętności i uczyły się pracy w grupie, ale również z radością witały nowy dzień w przedszkolu i czuły się w nim bezpiecznie.

Miniland to przedszkole założone z miłości do dzieci w 2011 roku. Wychowanie, edukacja oraz rozwój dzieci w naszej placówce oparte są na fundamentach myśli i założeń Janusza Korczaka. Obserwacje i spostrzeżenia na temat dzieci poczynione przez Starego Doktora są dla nas inspiracją, motywacją i zachętą do pracy. Zarówno misja jak i wszystkie  nasze cele wiążą się z tzw. Nowym Wychowaniem. Pragniemy, by nasza praca i rozwój sprawiły, by mówiono o naszej placówce: PRAWDZIWE KORCZAKOWSKIE PRZEDSZKOLE.

"Miniland" zajmuje pierwsze i drugie piętro w budynku przy ul. A.Mickiewicza 31/9. Każda sala przeznaczona do zajęć jest duża i przestrzenna. Przy każdej znajduje się toaleta. Sale  zaopatrzone są w atestowane meble i wykładziny oraz zabawki i materiały dydaktyczne, które umożliwiają realizowanie programu nauczania zaakceptowanego przez MEN oraz programów dodatkowych, takich jak Glottodydaktyka prof. Rocławskiego . W pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt dzieci, na grzejnikach centralnego ogrzewania umieszczone są osłony ochraniające przed bezpośrednim kontaktem z elementem grzejnym. Pościel i leżaki są oznakowane w sposób umożliwiający identyfikację dziecka. W pomieszczeniach zapewnione jest oświetlenie o parametrach zgodnych z Polską Normą. W przedszkolu zamontowana jest wentylacja wywiewno- nawiewna. Każda sala zaopatrzona jest w klimatyzację. Dysponujemy również innymi pomieszczeniami, np. salki do zajęć indywidualnych czy duża aula o pow.  90 m2.

W przedszkolu, przy każdej sali znajdują się szatnie (dla każdej grupy oddzielna) oraz dwie kuchnie,  w których sortowane są posiłki.

Klatki schodowe stanowią wydzielone drogi przeciwpożarowe dla kategorii zagrożenia ludzi ZL II. W każdej z nich zamontowana jest profesjonalna klapa oddymiająca. Do wszystkich lokali  wstawione są drzwi przeciwpożarowe EI 30.

Za budynkiem, w którym znajduje się przedszkole Miniland, wydzielony jest plac zabaw o pow. ok 200m2, wyłożony specjalną, certyfikowaną nawierzchnią gumową - wysoce elastyczną mieszanką granulatu SBR, która gwarantuje naszym pociechom beztroską i bezpieczną zabawę. Płyty, oprócz wysokiej estetyki wykonania, charakteryzuje duża skuteczność przy łagodzeniu skutków niespodziewanych upadków, z wysokości dochodzącej nawet do 1,5 m. Plac wyposażony jest w wiele ciekawych atrakcji, m.in. domek, zjeżdżalnię, wspinaczkę, huśtawki, ważki, most zwodzony i drabinkę linową.

Gwarancją bezpieczeństwa lokalu, w którym funkcjonuje przedszkole są pozytywne opinie Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Pułtusku.

Cały obiekt włącznie z placem zabaw jest monitorowany- zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przedszkola umieszczone są kamerki co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo w przedszkolu.