ZAJĘCIA DODATKOWE:

• Rytmika

• Opieka psychologa

• Religia

• Cykle zajęć wynikające z koncepcji pracy na dany Rok Szkolny (eksperymenty, ciekawe warsztaty, spotkania

• Upominki z okazji Dnia Dziecka, Świąt Bożego Narodzenia

Zajęcia płatne (dla chętnych):

• Taniec- balet i taniec towarzyski

• Szachy

• Programowanie

• Alpakoterapia

PRACA PRZEDSZKOLA:

Warto wiedzieć:

Codzienne zajęcia z języka angielskiego pozwalają dzieciom przyswajać dużą ilość nowych słówek, piosenek i wierszyków. Prowadzone są w taki sposób, by dziecko nie odczuło, że to nauka. Poprzez zabawę, przedszkolaki osłuchują się z brzmieniem obcego języka co z pewnością zaowocuje podczas dalszej nauki w szkole.

Przedszkole Miniland oferuje w ramach czesnego ciekawe zajęcia z logopedą, które odbywają się raz w tygodniu, tzw. "gimnastyka buzi i języka". Są to zajęcia grupowe, w czasie których dzieci ćwiczą aparat artykulacyjny.

Gimnastyka ogólnorozwojowa to zajęcia prowadzone przez fizjoterapeutę, który dba o nasze pociechy, kształtując ich sylwetki.

Dzięki rytmice dzieci mają możliwość umuzykalniania - uczą się rozpoznawania rytmu i zdobywają wiedzę o muzyce.

Oprócz tego, w ramach czesnego, naszymi dziećmi opiekuje się psycholog, który odwiedza je raz w tygodniu i obserwuje ich zachowanie. W zależności od potrzeb, spotyka się z rodzicami, udziela cennych wskazówek, lub kieruje do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, z którą współpracujemy.

Codzienne zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy sprawują opiekę nad dziećmi, ofiarując im dużo ciepła, zrozumienia i uśmiechu. Oprócz programu podstawowego, wprowadzane są również elementy Glottodydaktyki. Przedszkole zaopatrzone jest w zestawy klocków LOGO i inne materiały niezbędne do tej nowatorskiej metody nauczania. Przedszkole posiada licencję na prowadzenie tychże zajęć. Wprowadzane są również elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, a nauczyciele wciąż kierowani są na różnego rodzaju kursy i szkolenia.

Jesteśmy kadrą, promującą codzienne czytanie książek, empatyczne podejście do dzieci z wykorzystywaniem metod Korczaka, NVC (porozumienie bez przemocy) czy pozytywnej dyscypliny.

W każdej grupie wiekowej dzieci bardzo chętnie pracują z tablicą interaktywną lub monitorem interaktywnym, która pozwala im na zabawę i naukę jednocześnie. Podczas ewaluacji zewnętrznej, która odbyła się w naszej placówce w listopadzie 2013 roku, zajęcia z tablicą wywarły ogromne wrażenie na wizytatorach skierowanych z kuratorium oświaty. Okazuje się, że jesteśmy jedną z nielicznych placówek, w której tablica interaktywna faktyczne spełnia swoją funkcję!

Posiadamy własną aulę, w której odbywają się występy, bale i wszelkie uroczystości i która na co dzień służy nam jako sala zabaw- dysponujemy basenem z kulkami i zjeżdżalnią oraz jako sala do zajęć ruchowych (rytmika i gimnastyka) Stale dbamy o to, by utrzymać status dobrego, przyjaznego dla dzieci i rodziców przedszkola.